Description
Designed for left-handed shooters, the Weatherby Mark V High Country rifle chambered in .257 Weatherby Magnum offers excellent handling and accuracy. Ideal for big game hunters seeking a reliable, lightweight rifle.
Designed for left-handed shooters, the Weatherby Mark V High Country rifle chambered in .257 Weatherby Magnum offers excellent handling and accuracy. Ideal for big game hunters seeking a reliable, lightweight rifle.
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 747115453740 |
| brand | Weatherby |
| barrel_length | 26" |
| caliber_or_gauge | 257 Weatherby Magnum |
| capacity | 3 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Graphite Black Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Carbon Fiber w/Brown & Tan |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| receiver | Patriot Brown Cerakote |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.