Description
The Citadel Boss 25 features a tough synthetic stock, chrome lined barrel, textured grip forend, picatinny rail and fully adjustable folding sights. Includes 5 chokes and two 5 round detachable magazines.
The Citadel Boss 25 features a tough synthetic stock, chrome lined barrel, textured grip forend, picatinny rail and fully adjustable folding sights. Includes 5 chokes and two 5 round detachable magazines.
| Weight | 10.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.000 × 10.250 × 3.000 in |
| upc | 682146831993 |
| brand | Citadel |
| barrel_length | 18.75" |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge 3" |
| capacity | 5 Rounds |
| chamber | 3" |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Tungsten Synthetic |
| magazine | 2 5 rd. |
| sights | Flip Up Adjustable Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.