Description
Charter Arms Pit Bull Revolver in 9mm. 2.2 in barrel with 5 shot cylinder. Spurred hammer. Matte stainless steel frame and cylinder. Full rubber grip.
Charter Arms Pit Bull Revolver in 9mm. 2.2 in barrel with 5 shot cylinder. Spurred hammer. Matte stainless steel frame and cylinder. Full rubber grip.
| Weight | 2.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.750 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 678958799200 |
| brand | Charter Arms |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
| stock | Neoprene Grip with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.