Description
Magnum Research BFR Single Action Revolver 44 Mag. 4-5/8 in. 1 in 16 twist Stainless Steel Barrel and 6 Shot cylinder. White Polymer Bisley grips. Rear Adjustable sights.
Magnum Research BFR Single Action Revolver 44 Mag. 4-5/8 in. 1 in 16 twist Stainless Steel Barrel and 6 Shot cylinder. White Polymer Bisley grips. Rear Adjustable sights.
| Weight | 4.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.250 × 9.500 × 2.750 in |
| upc | 761226090069 |
| brand | Magnum Research |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Silver |
| finish | Stainless |
| firearm_action | Revolver |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.