Description
The SIG Sauer CROSS features a 24-inch barrel in 308 Winchester, designed for adaptability and precision. Its modern gray finish adds both style and durability, suitable for various shooting environments.
The SIG Sauer CROSS features a 24-inch barrel in 308 Winchester, designed for adaptability and precision. Its modern gray finish adds both style and durability, suitable for various shooting environments.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 798681694563 |
| brand | SIG Sauer |
| barrel_length | 24 |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 10 ROUNDS |
| color | Concrete |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Anodized |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Steel Frame Folding Stock |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| receiver | Elite Concrete Cerakote |
| sights | None |
| stock | Folding |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.