Description
The Weatherby 307 Alpine MDT Carbon rifle in .300 Winchester Magnum combines a lightweight design with precision engineering, making it ideal for long-range hunting and target shooting enthusiasts.
The Weatherby 307 Alpine MDT Carbon rifle in .300 Winchester Magnum combines a lightweight design with precision engineering, making it ideal for long-range hunting and target shooting enthusiasts.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.250 × 6.000 × 2.750 in |
| upc | 747115456710 |
| brand | Weatherby |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Magnum |
| capacity | 3 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| firearm_action | Bolt Action |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.