Description
Savage 93R17 FVSS Right Hand Bolt Action Rifle in 17 HMR. 21 in.1 in 9 twist stainless steel barrel with 5 round detachable magazine. Gray synthetic stock. Drilled and tapped for scope. Adjustable AccuTrigger.
Savage 93R17 FVSS Right Hand Bolt Action Rifle in 17 HMR. 21 in.1 in 9 twist stainless steel barrel with 5 round detachable magazine. Gray synthetic stock. Drilled and tapped for scope. Adjustable AccuTrigger.
| Weight | 7.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 6.000 × 3.250 in |
| upc | 62654967030 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 21 Heavy |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 5+1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic Varmint |
| hand | RH |
| magazine | 1 5 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Synthetic/ Black |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.