Description
Charter Arms Undercover DA Revolver in 38 Spl. 2 in. lugged stainless barrel and 5 shot cylinder. Spurred hammer. Anodized aluminum frame. Full rubber grip.
Charter Arms Undercover DA Revolver in 38 Spl. 2 in. lugged stainless barrel and 5 shot cylinder. Spurred hammer. Anodized aluminum frame. Full rubber grip.
| Weight | 2.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 8.000 × 2.750 in |
| upc | 678958738209 |
| brand | Charter Arms |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
| stock | Rubber Grips with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.